Shënoi si rrallëherë ndaj Marsejës, Xherdan Shaqiri shpallet lojtari i ndeshjes

0

Xherdan Shaqiri është rikthyer në formën e tij më të mirë tek skuadra e Lionit. Në datë 1 shkurt, lojtari me origjinë shqiptare është shpallur njeriu i ndeshjes përballë Marsejës. Shaqiri dhuroi një asist dhe shënoi një gol, duke përmbysur kështu rezultatin.

Deri në minutën e 76-të shifra ishin në favor të Marsellies 0-1 dhe nuk kishte asnjë reagim nga ana e Lionit. Menjëherë pas golit te shënuar nga Shaqiri, e gjithë skuadra u hodh në sulm duke arritur te gjejë dhe njëherë rrjetën, për të marë tre pikë mjaft të rëndësishme. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.