Salah pozoi me modelen braziliane, lum kritikash nga ndjekësit besimtarë në rrjete sociale

Futbolli veç përfitimeve nga kontrata me klubin të hapë edhe një tjetër dritare përfitimesh, atë të marketingut. Lojtarë të njohur si Ronaldo, Neymar, Ibrahimoviç, Messi apo edhe Salah janë ndër më të preferuarit për firmat e njohura të reklamave. Por ndërkohë ky i fundit nuk është mirëpritur edhe aq mirë në reklamën e fundit që ka postuar në rrjete sociale.

Salah ka pozuar me modelen braziliane Alessandra Ambrosio për një koleksion veshjesh por sulmuesi egjiptian ka marrë disa kritika nga ndjekësit e tij në rrjete sociale. Kryesisht kanë qenë fansa të besimimit musliman të cilat i “rikujtojnë” Momo Slahah se këto gjeste nuk I kanë hije një besimtari musliman.

“Je musliman apo jo, për muslimanët kjo është e ndaluar” “Fatkeqësisht … Salah po tërhiqet pas tundimeve dhe dritave të rreme dhe famës së rreme” “Turp, turp”- janë disa nga shumë komentet e marra në rrjetet sociale të Mohamed Salah./Sport Ekspres/