Roshi gradohet kapiten: Uroj ta mbaj shpesh shiritin

Kristian Panuçi tha se kapiten do të bëhet lojtari me më shumë ndeshje në Kombëtare dhe do të jetë Odise Roshi ai që do të mbajë shiritin e kapitenit në miqësoren me Norvegjinë. Lojtari i Ahmat Groznit në kampionatin rus tashmë shpreson që të mësohet me shiritin në krah.

“Nuk jam surprizuar, është krenari të jem kapiten i ekipit kombëtar. Është vënë një rregull, kush ka më shumë ndeshje do të jetë kapiten. Për mua ka më shumë rëndësi ndeshja e nesërme dhe më bën të jem modest. Sa herë më është dhënë mundësia kam dhënë 110% në stërvitje dhe në ndeshje. PSe jo, ta mbaj gjithmonë.”

Norvegjia – “Kemi zhvilluar stërvitje me intensitet të lartë, jemi fokusuar te detyrat e trajnerit, të cilat duhet t’i zbatojmë 100%. Jemi një grup shumë i mirë, Norvegjia është ekip simpatik, ka lojtarë agresivë që sulmojnë. Atmosfera te ne është shumë e mirë dhe duhet të japim gjithcka për të fituar. Është përballje mes të barabartësh. Për mua është më mirë loja e sulmit. Që të fitosh duhet të mbrosh. Të rinjtë kanë cilësi dhe do ta thosha se janë zgjedhjet e duhura.”

Gavazaj dhe Abazaj shtojnë rivalitetin: “Janë dy talente me shumë cilësi, konkurrenca është shumë e mirë për mua se më nxit.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online