Roma “vret” Lacion për 4′ dhe e parakalon!

0

Katër minuta për gjithçka. Për të fituar derbin, për të kaluar Lacion në renditje dhe për t’u vendosur me forcë dhe dëshirë, por sidomos bindje, në frontin e garës për titullin kampion, duke u futur mes Napolit, Juventusit dhe Interit. “Kobra” më shumë se sa “ujk”. Roma ka pritur, goditur (dy herë) dhe më pas administratruar. Peroti me penallti dhe Naingolan me goditje nga jashtë zone. Dy grushte në fillim të pjesës së dytë…

Në mes, një penallti e Imobiles, që u dekretua pas konsultës me VAR-in, pra teknologjinë, duke shënuar rastin e parë në historinë e derbit të Romës. Në fund, fitore 2-1 për djemtë e Di Françeskos.

https://www.youtube.com/watch?v=FGHvg8P8LDI

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.