Renditja e Kategorisë së Parë/ Goditje e madhe e Flamurtarit nga Tomori, Dinamo po kryeson i vetëm

Në ditën e sotme janë luajtur dy takime të tjera të Kategorisë së Parë. Ajo që ka rënë në sy është padyshim humbja e Flamurtarit ndaj Tomorit. Këta të fundit kanë fituar me shifrat 2-0 falë golave të Kasmollarit dhe Fejzaj. Me këtë tre pikësh, Tomori gjendet në mesin e renditjes, ndërsa Flamurtari i lë Dinamos kryesimin që të jetë i vetëm. Nga ana tjetër Apolonia dhe Besëlidhja janë ndarë në barazimin 1-1 me golat e Brukës dhe Maksutit.

Besëlidhja 1-1 Apolonia (Bruka 37’/ Maksuti 33′)

Tomori 2-0 Flamurtari (Kasmollari 40′, Fejzaj 83′)

Renditja e Kategorisë së Parë/ Dinamo 24 pikë

Flamurtari 21 pikë

Skënderbeu 19 pikë

Korabi 18 pikë

Besa 18 pikë

Luzi 17 pikë

Tërbuni 16 pikë

Tomori 14 pikë

Apolonia 12 pikë

Burreli 11 pikë

Oriku 11 pikë

Lushnja 9 pikë

Besëlidhja 9 pikë

Turbina 8 pikë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online