“Rebelimi kundër Francës më bëri krenar”, babai letër Granit Xhakës: Inkurajove të tjerët të shkonin përtej kufijve

Zvicra e mbylli Kampionatin Europian me një imazh mjaft të mirë, teksa eliminoi nga kompeticioni Francën, ndërsa shkoi shumë pranë të bënte përsëri një gjë të tillë edhe me Spanjën. Granit Xhaka ishte lideri i helvetëve, të cilët i udhëhoqi në fushë me shiritin e kapitenit në krahë. Babai i tij, Ragip Xhaka, i ka dedikuar një letër atij dhe gjithë Kombëtares së Zvicrës, që siç thotë edhe vetë ai, e kanë bërë krenar.

“Ju vështirë se mund ta imagjinoni se si kam vuajtur. Në Romë unë ju mbështeta vetë në stadium, ndeshjet e tjera i pashë në Zvicër. Të gjithë ishin të lumtur për ekipin kombëtar. Kur pashë se si i gjithë ekipi u rebelua kundër Francës, kjo thjesht më bën shumë krenar. Çfarë kolektivi, çfarë njësie. Kur shoh Granitin, nganjëherë pothuajse qaj. Ashtu si me Taulantin, lidhja jonë është jashtëzakonisht e ngushtë.

Mënyra se si ai i përzuri lojtarët e tjerë kundër Francës ishte një dimension i ri. Mënyra se si ai vendosi gjithçka në të vetë dhe në të njëjtën kohë inkurajoi të tjerët të shkonin përtej kufijve të tyre, thjesht e shkëlqyeshme. Nuk ishte një problem për një sekondë që ndodhi. Pasi të ketë ndodhur diçka, Graniti e pranon atë, nuk merret me të dhe shikon përpara. Zero diskutim. I dashur Granit, të dashur lojtarë, thjesht jam krenar për ju!”, janë fjalët e Ragip Xhakës./Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online