Reagim kampionësh, Skënderbeu fluturon me Vilën

0

Thyhet edhe ekipi i vetëm që ende nuk kishte humbur ndaj Skënderbeut, sepse sot korçarët thyen 2-1 Kamzën brenda në Kamzë, me dy gola nga Emiljano Vila.

Mesfushori i transferuar në janar në Korçë shënoi dy gola mjaft të rëndësishëm për të dhe sidomos për Skënderbeun, që u godit që në fillim nga një supergol i Realdo Filit.

Lodhja psikologjike e një jave plot halle nuk u vu re, sepse më pas Skënderbeu kontrolloi lojën dhe e rriti presionin.

Në pjesën e dytë u ngjit në skenë Vila: minutat 55 e 69, dy gola të bukur, që përmbysën gjithçka dhe dërrmuan Kamzën, e pafuqishme për të gjetur barazimin, ndaj një rivali superior.

Kreu pronë korçare, historitë jashtë fushe nuk i përkasin skuadrës së Ilir Dajës.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 20

KAMZA – SKËNDERBEU      1-2

Shënues: Fili 12′ / Vila 55′, 69′

KAMZA: Gjonikaj, Frashëri, Lelis, Kuqi, Zguro, Idrizaj, Arrabal, Mehmeti (Raçiç 72′), Fili (Rezi 69′), Imeri (Ymeraj 64′), Plaku. Trajner: Ramadan Ndreu

SKËNDERBEU: Shehi, Dita, Radas, Aliti, Mici, Muzaka, Lilaj, Vila, Gavazaj (Osmani 68′), Xhejms, Soue. Trajner: Ilir Daja

Karton i verdhë: Dita 56′

Gjyqtarë: Laver Alla, Deivis Koreshi, Edlir Malo, Klodian Shahini

GOLAT

12′ Aksion i pabesueshëm i Kamzës, pasime me një takim nga mesfusha e vet deri në sulm, ku Realdo Fili nga jashtë zone lëshon një trajektore në stilin Aleksandër Del Piero dhe 1-0!!!

55′ Barazon Skënderbeu! Vila merr një pasim në zonë dhe gjuan afër pikës së penalltisë, duke e çuar topin në rjetë!

69′ Goditje nga këndi, Vila i vetëm në zonë dhe me kokë nuk fal!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.