Pushtuan fushën papritur, pëllumbat ishin surpriza e vërtetë te Sampdoria-Fiorentina

Në ndeshjen mes Sampdorias dhe Fiorentinës ka ndodhur episod i veçantë. Më saktësisht në minutën e 49 të takimit fusha do të pushtohej nga pëllumbat. Në sasi jo të pakët në numër, do të qëndron pranin koditjes së këndit.

Kjo rezultoi si një shenjë fatsjellëse për vendasit pasi arritën ta fitonin takimin. Kuajarela do të shënonte në minutën e 71 për t’i dhënë fitoren Sampdorias, duke zhvlerësuar golin e barazimit të Vlahovic që do të barazonte përkohësisht ndeshjen pas tundjes së rrjetës që do të vinte fillimisht nga Keita Balde. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online