Prodhimi i Gasperinit te Italia i emocion të gjithë me shkrimin: Mos na zgjoni nga gjumi, po jetojmë ëndërrën

0

Një tjetër prodhim i trajnerit Gasperini ka arritur që të shënojë në Europian, ndërsa këtë herë flitet për Pesinan e Italisë. Goli i këtij futbollisti do t’i dhuronte fitoren “axurrëve” në përballjen kundër Uellsit. Lojtari ka zgjedhur që të shkruajë edhe një dedikim emocionues në “Instagram”, duke rrëmbyer edhe më shumë zemrat e tifozëve.

“Kam jetuar për këtë moment që kur prek topin për herë të parë. Do të kujtoj çdo moment të vetëm. Përqendrim në dhomën e zhveshjes, dëshira për të thyer botën, futja e topit në hapësirën e duhur, pritja që sfera të kalonte në rrjetë, një sekondë që duket si pafundësi. Pastaj zhurma e tifozëve, emocionet, nisja drejt stolit, shokët e mi që vrapojnë drejt meje, përqafimi, gëzimi, ndarja e emocioneve të momentit. Mos na zgjoni nga gjumi. Jemi Italia dhe nuk do të ndalojmë së ëndërruar”, shkruan Mateo Pesina. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matteo Pessina (@pessinamatteo)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.