Pritjet deçizive, Strakosha kalon Bufonin!

Rritje konstante dhe me vazhdimësi për Thomas Strakoshën që është kthyer në pak kohë një pikë referimi për Simone Inzagin dhe Lacion. Pritjet e tij, në disa ndeshje, kanë rezultuar deçizivë sa i përket rezultatit final. Mjafton të kujtosh neutralizimin e penalltisë së Paulo Dibalas me Juventusin. Në Serinë A është në vend të dytë si numër pritjesh vendimtare. Në vend të parë, në renditjen e stiluar nga Opta, portieri i Romës, Alison, ndërsa shqiptari me 3,1, duke kaluar edhe Bufon dhe Handanoviç.

 

1 – ALISON (Roma) 7,1 pritje deçizive

2 – STRAKOSHA (Lazio) 3,1

3 – BELEK (Sampdoria) 2,7

4 – BUFON (Juventus) 2,6

5 – PERIN (Genoa) 2,3

6 – VIVIANO (Sampdoria) 2,2

7 – SHEZNI (Juventus) 2,1

8 – SIRIGU (Torino) 2

9 – KRANJO (Cagliari) 1,7

10 – HANDANOVIÇ (Inter) 1,5

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online