Prishtina në festë, shorti europian është një mrekulli

Nëse nuk avancon as sivjet, Prishtina nuk do t’ia dalë kurrë. Klubi nga Kosova ka pasur një short të artë në Europa League dhe turin e dytë kualifikues duhet ta arrijë me çdo kusht.

Në turin paraeliminator Prishtina do të ndeshet me amatorët e Europa FC nga Gjibraltari, ndaj kualifikimi është detyrim, por sot ka ardhur edhe lajmi i madh.

Në shortin për turin e parë kualifikues Prishtina do të gjejë përballë Fola Esh të Luksemburgut, rivali më i lehtë nga ata që mund të haste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online