Polemika të mëdha sesi Lewandowski e la Poloninë vetëm ndaj Hungarisë, sulmuesi pendohet: Nëse do e dija se çfarë do të ndodhte…

0

Robert Lewandowski do të mungonte në ndeshjen e fundit të Polonisë ndaj Hungarisë, atje ku erdhi humbja në shifrat 1-2. Shumë diskutime janë ngritur për mungesën e këtij sulmuesi, që bisedoi me drejtuesit dhe zgjodhi që të largohej pa qenë i dëmtuar. Trajneri Sousa do të merrte gjithë fajin përsipër duke u shprehur në mediat se i dha leje, ndërsa Lewandowski zgjodhi që të tregonte gjithçka.

“Mund të konfirmoj se para kampit stërvitor ishte rënë dakord që nëse fitonim me Andorrën, nuk do të luaja ndaj Hungarisë. Kjo është situata, asnjëherë nuk e kam refuzuar Kombëtaren. Nëse do të isha më i zgjuar dhe do ta dija se çfarë mund të ndodhte, do të doja të luaja, por tani nuk ka asgjë për të ndryshuar për këtë, sepse është tepër vonë. Ne nuk do t’i rregullojmë gabimet që janë bërë”, tha Leëandoëski. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.