Polemika dhe protesta të mëdha/ Simeone “çmendet” për fjalët e Ramos: Kur**n që të lindi!

Në Spanjë është duke u luajtur për herë të parë derbi mes Aletiko Madridit dhe Realit të Madridit për këtë sezon. Në shifrat 0-0 është ende ky takim, po ka shumë polemika të mëdha për një rast në fundin e pjesës së parë.

Teksa pritej mbyllja e 45 minutave, Ramos shkaktoi një faull që u dha në favor të vendasve. Mbrojtësi madrilen nuk ishte dakort me këtë vendim, duke folur diçka në drejtim të anësorit. Një protestë e çmendur ka ardhur nga dyshja drejtuese e Atletiko Madridit, e kryesuar nga Diego Simeone.

Ky i fundit i ka thënë gjyqtarit të katërt se fjalët e Ramos ishin tërësisht fyese për anësorin dhe prisnin ndëshkimin me karton të kuq. Mediat spanjolle raportojnë saktësisht: “Kurv**n që të lindi”. Kjo ishte fyerja e përdorur nga Ramos, por që nuk është dëgjuar nga drejtuesit e takimit, duke mos e ndëshkuar lojtarin e Realit, madje as me të verdhë për këtë episod. /Sport Ekspres/