“Po qajmë dy pikët e humbura me Partizanin“, Tetova është i pakënaqur me barazimin: Meritonim fitoren

0

Ka përfunduar në baraspeshë 1-1 sfida e sotme mes Partizanit dhe Egnatias. Të kuqtë gjetën rrugën e rrjetës në minutën e 6 me anë të Bintsukasë, ndërsa në të 22-tën Egnatia u kundërpërgjigj me një gol spektakolar të Fernandos. Protagonist absolut në këtë ndeshje ishte edhe Alban Hoxha, i cili arriti t’i priste penalltinë Duamenës, si dhe shpëtoi portën në jo pak raste të tjera. Pas përfundimit të ndeshjes, trajnerët kanë dhënë përshtypjet e tyre të para për emisionin “Skaner Superiore“ në “MCN TV“.

Tetova (Egnatia): “Ashtu si shkoi loja, ishim ne më afër fitores. Po të kishim shfrytëzuar më mirë rastet përpara porte, do të kishim avantazhin. Goli i Fernandos ishte gol për arkiv. Nuk mendoj se ka pasur ndonjëherë një gol të tillë. Por ne duhet të qajmë dy pikët. E di që nuk është pak t’i marrim pikën Partizanit, por ne ishim më afër. Edhe Partizani kishte rastet e veta, por ne ishim më afër.“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online