“Play out-i është ndeshja e sezonit“, Ramadani qetëson Egnatian: Nuk kam marrë asnjë telefonatë nga Gjilani

Është mbyllur java e 35 e “Abissnet Superiores“. Dinamo ka marrë fitoren e parë në drejtimin e Vanolit, duke mposhtur Tiranën kampione me rezultatin 2-1. Ndërkohë Partizani ka siguruar sot Europën, teksa ka shkatërruar me shifrat e thella 4-0 Kastriotin. Sakaq, lu.fta për një vend në Kupat e Europës vazhdon për Kukësin dhe Vllazninë, teksa kanë fituar respektivisht 1-0 me Skënderbeun dhe 3-1 me Egnatian. Fitore ka pasur edhe për Teutën, e cila ka mposhtur në fund me rezultatin 2-1 Laçin. Pas përfundimit të sfidave, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Gol pas Goli“ në “Supersport“.

Vanoli (Dinamo): “Do të doja të ishim ende në garë dhe të vendosej në ndeshjen e fundit. Në këto ndeshjet e fundit kam bërë 2 barazime, një fitore dhe një humbje. Kjo tregon ngritjen dhe rritjen e ekipit. Merita është e gjitha e lojtarëve. Jam i sinqertë. Kam shumë respekt për të gjithë lojtarët. Do të flas me presidentin, sepse dua një skuadër shumë të fortë. Dua të garoj fort edhe në Kupë. Me pak kujdes vitin tjetër mund të synojmë edhe fitimin e Kupës së Shqipërisë, e cila të dërgon në Europë. I gjithë ky grup tregon se nëse do kisha ardhur pak më përpara, me 2-3 ndërhyrje objektivi do të arrihej. Ku është rritja e skuadrës? Më vjen të qesh, më duket pak pyetje provokuese. Do ju kthej përgjigje vitin që vjen“.

Duro (Laçi): “Kam dëshirë që ta fitojë Guindo këpucën e artë. Edhe ekipi e ka si dëshirë. Por nuk e kemi si objektiv kryesor.Është sulmues universal. Të gjithë golat që ka shënuar i ka bërë me meritën e tij”

Ramadani (Egnatia): “E kishim mendjen te ndeshja play out. Sigurisht që Vllaznia luante për Europën, ne nuk kishim objektiv. Ndeshja më e rëndësishme është ajo e play out-it, ajo është ndeshja e sezonit. Sa i përket kontratës ne e kemi deri në fund të aktivitetit. Në fund do ulemi me presidentin dhe do bisedojmë. Nuk kam marrë asnjë telefonatë nga Gjilani.“/Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online