Plas skandali i trukimeve të ndeshjeve/ Një Kombëtare rrezikon përjashtim nga Botëror, ja se kush pritet të marrë vendin e saj

Kombëtarja Tuniziane fitoi një vend në Botërorin e Katarit, por gjithsesi ka mundësi që të mos jetë pjesë e tij. Së fundmi në media po qarkullojnë zëra për skualifikimin e kombëtares tuniziane nga Kupa e Botës.

Gjithçka filloi për shkak të skandalit të trukimit të ndeshjeve, i cili krijoi tensione brenda Federatës së vendit dhe FIFA, në rast se gjërat shkojnë shumë larg, mund të merrte një vendim për të përjashtuar Tunizinë nga Kupa e Botës.

Në rast se Tunizia do të mbetej pa Botëror, mundësia për të luajtur në Botëror do t’i jepej Nigerisë, sepse e ka vendin më të mirë në renditjen e FIFA-s në ndeshjen kundër kombëtareve afrikane që nuk arritën të shkojnë në Botëror. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online