Plaku rikthehet me gol në Korçë, Kamza gjen barazimin

0

Kategoria Superiore – Java 11
E diel, më 19 nëntor, ora 17:00

Teuta – Vllaznia 1 – 0

Shënues: Çyrbja 15′

GOLI

15’ – Një top i gjatë i Teutës nuk largohet siç duhet nga Marku, Çyrbja vigjilent merr topin dhe i vetëm përballë Kastratit nuk e ka të vështirë që të shënojë.

Teuta – Vllaznia
Teuta: Kastrati, Beqja, Hrkaç, Shkalla, Hakaj, Çyrbja (Vila 87′), Hila, Lena, Karimi, Dediç (Bilali 83′), Latif (Osemen 70′). Trajner: Gugash Magani. Të gatshëm: Moçka, Sykaj, Beqaj, Shehaj.
Vllaznia: Selimaj, Gocaj, Pjeshka (Gurishta 74′), Orelesi, Marku, Tafili (Bardulla 62′), Hasani, Çinari, Lika (Ribaj 69′), Vucaj, Atsina. Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Vjerdha, Kalaja, Kruja, Hajdari.
Gjyqtarë:
 Laver Alla, Devis Korreshi, Marjus Qose, Kridens Meta.
Delegat: Marjus Sulejmani; Vëzhgues: Albano Janku.

Kartonë të verdhë: Hrkaç 43′, Osemen  74’/.Çinarin 42′, Orelesi 44′, Vucaj 58′

 

Skënderbeu – Kamza 1 – 1

Shënues: Radas 66’/ Plaku 86′

GOLI

66’ – Marko Radas ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi duke i dhënë avantazhin korçarëve. Kroati me të djathtën gjeti cepin e portës së Halilajt kjo dhe nga shpërbërja e murit të Kamzës.

86’ – Top i gjatë nga mesfusha, gabon Aliti, i cili nuk e ndjek si duhet trajektoren dhe Plaku del i vetëm me Shehin. Me qetësi, ish-sulmuesi i Skënderbeut mund Shehin dhe nuk feston, ne shenje respekti.


Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Osmani, Taku, Muzaka, Xhejms (Sahiti 75′), Gavazaj (Dita 78′), Soue. Trajner: Ilir Daja. Të gatshëm: Teqja, Demte, Gripshi, Shkodra, Nimaga.
Kamza: Halilaj, Frashëri, Lelis, Kuqi, Idrizaj, Fukui, Arrabal, Ymeraj (Mumajse 69′), Rezi (Neziri 53′), Plaku, Raçiç (Imeri 74′). Trajner: Ramadan Ndreu. Të gatshëm:  Gjonikaj, Rami, Mehmeti, Zefi.
Gjyqtarë: Adrian Beqiri, Ermal Barushi, Dojando Myftari, Klajdi Kola.
Delegat: Millan Baci; Vëzhgues: Myrteza Allkja.

Kartonë të verdhë: Gavazaj 40′, Mici 42’/ Arrabal 65′ Raçiç 69′, Frashëri 75′, Halilaj 94′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.