Përplasja e tifozëve të Marsejës dhe Galatasarai! I vendosën flakën stadiumit, ndërpritet ndeshja

0

Tifozët e Marsejës dhe Galatasarait janë përplasur në mbrëmjen e sotme të “Europa League”. Që në nisje të kësaj përballja ka pasur konfrontime mes tyre, që kanë vazhduar edhe gjatë ndeshjes. Stadiumit i është vendosur flaka, ndërsa ndesha do të ndërpritej për pak minuta.

Kapitenët e ekipeve duhej të flisnin me ultrasit dhe tifozët që gjendeshin në tribunë për t’i bindur që situata të mos degradohej më tej, pasi në të kundërt ndeshja do të anulohej. Gjithçka do të zgjidhej, ndërsa pas krahëve mbeti tymi i flakës. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.