Përmbysje nga 2-0, spektakël në derbin Basha-Berisha që u zhvillua në Australi

Një spektakël i vërtetë ishte ai që erdhi në derbin e shqiptarëve në Australi. Melbourne Victory është ekipi ku aktivizohet Migjen Basha, i cili ka luajtur nga minuta e parë përballë Western United.

Tek miqtë aktivizohet Besart Berisha, që la gjurmën e tij në këtë takim. Te goli i dytë për Western United topi në rrjetë u dërgua nga sulmuesi, megjithëse u cilësua zyrtarisht si një autogol.

U duk gjithçka e lehtë për ekipin e mesfushorit shqiptar që në minutën e 6 dhe të 7 kaluan Melbourne Victory në avantazhin 2-0 me realzimet e Toivonen dhe Dobras. Ndërkohë Diamanti, autogoli i Donachie dhe McDonald në minutën e 51 kthyen edhe shifrat në 2-3. /Sport Ekspres/