Patrice Evra flet hapur për Arsenal: I kam quajtur gjithmonë “bebe”, nuk më surprizojnë

Arsenali ka humbur me rezultatin 1-0 në transfertë ndaj Sheffield Utd. Një humbje që risjell shumë polemika sa i përket ekipit të Emery. Ndërkohë Patrice Evra nuk i ka kursyer fjalët për këtë skuadër.

“Nuk jam i surprizuar nga Arsenali. Unë gjithmonë i kam quajtur ata “bebe”, që para 10 vjetësh. Dhe tani kur i shoh, më duket si “bebe”. Nuk dua që të tregohem i parespektueshëm. Ata duken të mirë, por nuk kanë mentaliteti fituesi”, ka thënë Patrice Evra.

Pra sipas Evrasë, këto rezultate negative dhe zhgënjyese nuk duhet të jenë aspak surprizuese, pasi Arsenali e ka humbur mentalitetin fitues. /Sport Ekspres/