Partizani-Lushnja, po luhet ndeshja e fundit e javës së katërt

Duhet fitorja, kjo nuk diskutohet. Nëse vijnë edhe golat e loja e mirë, një bonus, sepse Partizani deri tani ka qenë mjaft keq në çdo aspekt. Sot vjen rasti i kthesës, Lushnja është rivali më i dobët në Superiore dhe nëse dështohet edhe sot, më mirë të ikin të gjithë në shtëpi.

E hënë, më 2 tetor, ora 17:00

Stadiumi “Selman Stërmasi”, Tiranë

Partizani-Lushnja        0-0

Partizani: Hoxha, Progni, Krasniqi, Atanda, Kotobelli, La Kamera, Batha, Trashi, Adorjan  (Herrera 67′), Xhixhiua (Sukaj 54′), Bardhi (Vila 81′). Trajner: Mark Juliano

Lushnja: Spaho, Ruço (Magani 66′), Xhafa, Marku, Mone, Branica, Gava, Papa, Canka  (Alushi 84′), Pepa, Sefa. Trajner: Artan Bano

Karton i verdhë: Canka 79′

Gjyqtarë: Adrian Beqiri, Nertil Bregasi, Alfred Shkreta, Olsi Sokoli
Delegat: Millan Baçi; Vëzhgues: Prek Pjetrushi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online