Pandev i doli kundër me deklaratën përçarëse, presidenti shqiptar fiton kryesimin e futbollit në Maqedoni

Muhamed Sejdini ka fituar edhe një tjetër mandat për të kryesuar Federatën e Futbollit të Maqedonisë. Gjatë ditës së sotme është mbledhur Kuvendi në Shkup atje ku ka vendosur për presidentin e ri. Aty është bërë edhe rizgjedhja e presidentit shqiptar që ishte i vetmi në garë duke marrë 52 vota pro dhe asnjë kundër.

Arritja e madhe e Maqedonisë së Veriut duke shkuar në Europian erdhi në kryesimin e Sejdinit, ndërsa kapiteni Pandev zgjodhi që të bënte një deklaratë përcarëse vetëm pak ditë përpara zgjedhjeve, duke thënë se Sejdini nuk e do të mirën e futbollit të Maqedonisë dhe nuk u gëzua kur lojtarët eliminuan Kosovën. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online