“Nuk po shikoj dot, shpresoj të kem siguri”! Gazetari islandez e paraqet situatën në Air Albania si luf.të pas ndeshjes nga tifozët: Do të sjellim njerëz të marrin

0

Ndeshja e fundit e Shqipërisë me Islandës nuk u mbyll ashtu siç të gjithë do të donim. Një gol do të mbërrinte në minutat e fundit nga kundërshtarët, të cilat barazuan me shifrat 1-1, megjithëse e luajtën thuajse të gjithë takimin me 10 lojtarë. Nisur edhe nga paraqitja me Izraelin, tifozët shpërthyen në vërshëllima ndaj lojtarëve.

Por një gazetar i njohur në Islandë që punon për “Viaplay”, Heroir Magnusson, e ka raportuar situatën në “Air Albania” si të ishte l.uftë. Ai tha se kishte probleme me shikimin për shkakun e tifozëve të Shqipërisë.

“Mezi po shikoj, është shumë situatë e pakëndshme, shpresoj të kem siguri”, tha gazetari islandez. Ndërkohë menjëherë do të vinte përgjigja nga studio: “Shpresojmë të kthehesh në shtëpi i sigurt, përndryshne do të dërgojmë islandezin Van Damme dhe Rurik Gislason për të marrë”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.