“Nuk përfaqëson Teutën”, durrsakët për Artan Shytin: Ka kohë që nuk pjesë e jona

0

Në emisionin “Procesi Sportiv”, Artan Shyti ka dhënë mendimin e tij për bojkotin e Superiores. Duke u shprehur tërësisht kundër këtij vendimi dhe duke kërkuar bisedimet me Fidel Yllin, për t’i cilësuar këto vendime të marra nga Liga si ekstreme, do të sillte edhe reagimin e Teutës.

Durrsakët njoftojnë në faqen e tyre zyrtare se Shyti ka kohë që nuk është më në strukturat e klubit dhe mendimet janë tërësisht individuale të tij, duke mos përfaqësuar përqasjen e skuadrës. /Sport Ekspres/

Reagimi i plotë

KF Teuta kerkon te sqaroj opinjoni sportiv që cdo deklarat e dhën nga Artan Shyti, mbrëmjen e djeshme në televizjon në lidhje me problematikën e futbollit në shqipëri. KF Teuta saqron që çdo deklarat apo opinion i tij eshte individuale jo i KF Teuta. Artan Shyti ka disa kohe që nuk ka asnje funksion drejtues tek Teuta.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.