Nuk luajti ndeshje të madhe, trajneri Fonesca e largoi Kumbullën nga frika e përjashtimit

Marash Kumbulla është rikthyer në formacionin titullar te Roma dhe luajti kundër Cagliarit nga minuta e parë. Por mbrojtësi shqiptar nuk luajti një nga ndeshjet e tij më të mira. Në mediat italiane përmendet pjesa e surprizimit të Kumbullën në golin e parë të Cagliarit që erdhi në minutën e 59.

Vetëm një minutë më vonë do të humbiste qetësinë për t’u ndëshkuar me kartonin e verdhë. Ndërkohë trajneri Fonesca ka ndërhyrë menjëherë për të zëvendësuar Kumbullën dhe për të vendosur në vendin e tij Ibanez. Në këtë mënyrë ka shpëtuar edhe ndëshkimin e një kartoni të dytë të verdhë të mundshëm për Kumbullës, ndërsa zgjedhjet e bëra rezultuan të duhurat nga trajneri pasi Roma fitoi në shifrat 3-2 kundër Cagliarit. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online