Nuk i pëlqen vlerësimi i FIFA 21, Lukakut i mbetet qejfi me videolojën: E bëjnë qëllimisht, e di se çfarë bëj

Videolojërat janë kthyer në një pjesë të rëndësishme të përditshmërisë, ku të rinjtë kalojnë me orë të tëra para Play Station apo Xbox. Por këtij trendi duket se nuk i shpëtojnë as vetë futbollistët, teksa shumë prej tyre shpenzojnë kohën e lirë duke luajtur FIFA. E megjithëse është thjesht një lojë, vlerësimi i lojtarëve në versionin e ri, FIFA 21, ka lënë të pakënaqur Romelu Lukakun.

Sulmuesi i Interit ka bërë një sezon të shkëlqyer me Interin, ku ka shpërthyer në gola. E pavarësisht kësaj, videoloja e famshme ka venodur t’i lërë të njëjtin vlerësim si vitin e shkaur, 85. Kjo ka sjellë edhe qejfmbetje te Lukaku, i cili ka shkruar në rrjetin e tij social në “Twitter” se kjo është e qëllimshme në mënyrë që futbollistët të ankohen dhe t’i bëjnë reklamë lojës së FIFA-s.

“Le të tregohemi të sinqertë. FIFA thjesht e dreqos me vlerësimet në mënyrë që ne lojtarët të fillojmë të ankohemi për lojën dhe t’i japim atyre më shumë publicitet. Nuk jam me këtë m**. E di se çfarë bëj”, shruan Lukaku./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online