Një talent shqiptar te PSG, garanton Murati

0

Është vetëm 14 vjeç, quhet Endri Çelaj dhe është tashmë pjesë e PSG-së, klubit që po dominon Francën dhe me financat që ka, synon së shpejti të sundojë botën. Djaloshi i Shqipërisë U-15 është tashmë pjesë e klubit parisien, aty ku ka ndikim edhe Edvin Murati, një ish-futbollist i PSG-së, i cili ka ruajtur marrëdhënie të shkëlqyera me të gjithë në Paris.

Sulmues shumë i talentuar dhe me teknikë të admirueshme, Çelaj është pëlqyer në Paris dhe tashmë ka lënë Internacionalin e Tiranës, një akademi mjaft e spikatur, për të vazhduar të rritet në Francë. Një foto me Kilian Mbapenë, për fat, ku i dihet…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.