Një klauzolë e pamundur në kontratën e Manes, Bayern i jep para shtesë Liverpulit nëse Sadio fiton tre herë radhazi Topin e Artë

Sadio Mane duhet të prezantohet zyrtarisht në ditët në vijim si një përforcim i ri për Bayernin. Mane i befasoi të gjithë me vendimin e tij për t’u larguar nga Liverpool edhe pse ka një kontratë njëvjeçare me Reds. Senegalezi ka marrë një ofertë nga Mynihu të cilën nuk dëshiron ta refuzojë dhe është i vendosur të nënshkruajë me Bayernin.

Liverpool u befasua nga vendimi i Mane për t’u larguar nga klubi, por ata vendosën të mos i shkaktonin problem. Liverpool tashmë ka sjellë Darëin Nunez si zëvendësues të tij dhe Mane ka marrë dritën jeshile për transferim.

Ai është planifikuar të mbërrijë në Mynih të martën për ekzaminime mjekësore, pas së cilës do të mund të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me bavarezët dhe të prezantohet zyrtarisht në Allianz Arena. Liverpool do të marrë menjëherë 32 milionë euro nga ky transferim, ndërsa kuqezinjtë pritet të fitojnë edhe gjashtë milionë euro nëse Mane përmbush bonuset nga kontrata.

Megjithatë, mediat angleze shkruajnë se Liverpool-i e ka thuajse të pamundur t’i mbledhë të gjashtë milionë eurot bonus për shkak të klauzolave ??shumë kërkuese në kontratë. Domethënë, Liverpooli do të marrë tre milionë euro nëse Mane do të jetë kampion i Gjermanisë me Bayernin për tre vjet radhazi, gjë që ka gjasa të ndodhë në fund. Por klauzola e dytë duket e pamundur, të cilën padyshim e dinë edhe në Liverpool. Sipas kontratës, Liverpooli do të marrë një bonus prej tre milionë eurosh nëse Mane fiton tre Topa të Artë radhazi dhe të paktë janë ata që besojnë se kjo do të ndodhë realisht. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online