Një 2022-sh i nisur në mënyrën e duhur, dy futbollistët shqiptarë në formacionin e muajit në Serinë A

0

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani dhe Mërgim Vojvoda e kanë nisur vitin 2022 në mënyrën më të mirë të mundshme. Të dy lojtarët shqiptarë kanë fituar një vend në formacionin më të mirë të muajit janar. Rrahmani është shëndërruar në titullar absolut për skuadrën e Napolit, teksa ka fituar plotësisht besimin e trajnerit Spalleti.

Nga ana tjetër, Vojvoda nuk e nisi mirë sezonin 2021-2022, por në muajin janar ai ka arritur maksimumin në formën e tij fizike si dhe performancën në fushën e lojës./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.