Nisje skandaloze e Manchester City-t, e ka humbur busullën në sezonin e ri

Manchester City është ndalur ne nje barazim 1-1 përballë West Hamit në raundin e 6-të të Premier Ligës. Goli i parë u shemua nga skuadra vendase në minutën e 18-të nga Michail Antonio, teksa në minutën e 51 Foden do të shënonte golin e vetëm për Cityn. Me këtë barazim te dyja skuadrat mbeten në kuotën e 8 pikëve, pa shfrytëzuar mundësinë per t’i afruar kreut.

Pas dy fitoreve të fundit djemtë e Guardiolës rikthehen tek barazimi, çka tregon një formë jo të mirë të skuadrës. Klubi i udhëhequr nga sheikët ka si objektiv kryesor fitimin e Champions League, e cila u humb pa konkurencë nga rivalët e Liverpulit, të cilët gjithashtu po kalojnë nje formë jo të mirë në kampionat. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/