Në rregull, kjo ishte tepër! Video më e shikuar, vonesa e lojës sillet në një tjetër nivel nga këta lojtarë

Nëse keni menduar se i keni parë të gjitha çudirat në futboll, keni gabuar. Në Afrikën e Jugut kalon në një tjetër nivel vonesa e lojës. Gjatë ndeshjes mes Mamelodi Sundoëns që po fitonte në rezultatin 2-1 kundër Blem Celtic, futbollistët kishin menduar të luanin me nervat e kundërshtarit.

Sa shumë minuta që kanë marrë gjatë mbylljes së lojës, duke merituar edhe kartonat e verdhë. Disa futbollistë shkonin dhe merrnin vrull shumë larg, por në fund asnjëherë nuk shkelmonin topin. Kjo situatë u përsërit dhe u përsërit, ndërsa video është më e shikuara në rrjetet sociale. Në fund sakrifica ia vlejti, pasi nuk u barazua rezultati sepse mbi të gjitha, topi ishte në lojë të ndaluar. /Sport Ekspres/

https://twitter.com/TroIISports/status/1231873281281708032

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online