Në Itali e quajnë “demi” i Spezias! Rei Manajn e duan që të qëndrojë në Serinë A, por rrogën nuk ia paguan më Barcelona

Rei Manaj i ka bindur të gjithë te Spezia me performancat e tij në këtë sezon. Sulmuesi shqiptar nuk ka shifrat më të mira në golat e shënuara, por puna e tij në repart dhe lënia e hapësirë për shokët e ekipit flasin më së miri për të. Nuk mund të jetë rastësi që Spezia nuk humbet thuajse kurrë me Manajn në fushë, por e njeh këtë statistikë pa shqiptarin. Mediat pranë klubit të Spezias e quajnë si “demi Rei” që i ka bindur të gjithë për qëndrimin.

Por ka një problem për të blerë përfundimisht kartonin e Manajt nga Barcelona. Paga është rreth 600 mijë euro neto dhe 1.2 milionë euro largim nga buxheti, që për këtë skuadër është shifër jashtë parametrave normal. Deri tani ishte Barcelona që ndihmoi me pagesën e sulmuesit shqiptar, por nëse blihet kartoni i tij, nuk do të ketë më formulë të tillë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online