Ndryshime në kalendarin e “Abissnet Superiore”-s, ja kur luhen ndeshjet e javës së fundit të fazës së parë

Këtë fundjavë përfundon faza e parë e “Abissnet Superiore“-s dhe skuadrat do të numërojnë të gjitha nga një ndeshje me njëra-tjetrën. Agjenta e javës së 9 të kampionatit ka ndryshuar pak më parë, teksa ka pasur zhvendosje në orare të sfidave.

Java e fundit e fazës së parë do të luhet e ndarë në dy ditë. Sipari do të ngrihet ditën e premte, kur do të zhvillohen dy ndeshje. Teuta-Partizani dhe Vllaznia-Bylis do të luhen paralelisht në orën 17:45, ndërsa tre takimet e mbetura do të zhvillohen të shtunën.

Kukësi-Egnatia ishte planifikuar për t’u luajtur ditën e premte, por është zhvendosur për të shtunën në orën 15:00. Në po të njëjtin e orar do të luhen edhe dy përballjet e tjera, Tirana me Erzenin dhe Kastrioti me Laçin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Abissnet Superiore, Java 9

E premte

17:45 Teuta – Partizani

17:45 Vllaznia – Bylis

E shtunë

15:00 Kukësi – Egnatia

15:00 Tirana – Erzeni

15:00 Kastrioti – Laçi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online