Ndodhen në grupin e Shqipërisë, Polonisë i njihet “artileria e rëndë” për ndeshjet e marsit

Paolo Sousa e ka të qartë listën sa i përket lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e marsit. Trajneri i ri i Polonisë do të debutojë në përballjen kundër Hungarisë, në 25 mars, ndërsa edhe Shqipëria gjendet në të njëjtin grup. Më pas polakët do të gjejnë përballë tyre Andorrën, përpara ndeshjes që do të zhvillojnë kundër Anglisë për të mbyllur në këtë mënyrë tre ndeshjet e para të muajit mars.

Mediat polake kanë shpërndarë zyrtarisht edhe zgjedhjet e para të Sousës, megjithëse do të ketë disa reduktime në emra dhe lista zyrtare do të zbulohet në 15 mars. Por në këtë mënyrë mund të kuptohet fare mirë cilësia dhe vështirësia e jashtëzakonshme që do të kenë kuqezinjtë për të arritur në vendin e dytë, teksa në krahë të lojtarëve polak gjendet edhe ekipi që luajnë në Europë. /Sport Ekspres/

Portierë

Bart?omiej Dr?gowski (ACF Fiorentina)
?ukasz Fabia?ski (West Ham United)
?ukasz Skorupski (Bologna FC)
Wojciech Szcz?sny (Juventus FC)

Mbrojtës

Jan Bednarek (Southampton FC)
Bartosz Bereszy?ski (UC Sampdoria)
Pawe? Dawidowicz (Hellas Verona)
Kamil Glik (Benevento Calcio)
Micha? Helik (Barnsley FC)
Tomasz K?dziora (Dynamo Kiev)
Kamil Pi?tkowski (Raków Cz?stochowa)
Tymoteusz Puchacz (Lech Pozna?)
Arkadiusz Reca (FC Crotone)
Maciej Rybus (?okomotiv Moscow)
Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio)

Mesfushorë

Rafa? Augustyniak (Ura? Jekaterinburg)
Kamil Grosicki (West Bromwich Albion)
Kamil Jó?wiak (Derby County)
Bartosz Kapustka (Legia Warsaw)
Micha? Karbownik (Brighton & Hove Albion FC) Mateusz Klich (Leeds United) Sebastian Kowalczyk (Pogo? Szczecin) Kacper Koz?owski (Pogo? Szczecin) Grzegorz Krychowiak (?okomotiv Moscow) Karol Linetty (Torino FC) Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) Przemys?aw P?acheta (Norwich City FC) Bartosz Slisz (Legia Warsaw) Sebastian Szyma?ski (Dynamo Moscow) Piotr Zieli?ski (SSC Napoli)

Sulmues

Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf)
Robert Lewandowski (Bayern Munich)
Arkadiusz Milik (Olympique Marseille)
Krzysztof Pi?tek (Hertha BSC)
Karol ?widerski (PAOK FC)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online