Ndodh pak herë në vlerësimet e lojtarëve, të gjitha mediat italiane janë në të njëjtën mendje për Kristjan Asllanin

Kristjan Asllani e nisi nga minuta e parë në ndeshjen e djeshme të Interit kundër Salernitanës, e mbyllur me shifrat 1-1. Goli i Interit do të niste nga këmbët e Asllanit. Pas një pasimi të bukur të mesfushorit shqiptar do të gjendej Lukaku.

Ky i fundit pasoi me kokë te Gonsens dhe aty mbërriti goli i zikaltërve. Sa i përket vlerësimit të mediave italiane, në pak raste ndodh që të gjitha mediat të jenë me të njëjtën notë. 6.5 është vlerësimi i dhënë për mesfushorin shqiptar dhe kjo është një notë mbi mesataren.

Nota e Kristjan Asllanit

Gazzetta dello Sport: 6.5

Corriere dello Sport: 6.5

Tuttosport: 6.5

TMË: 6.5

Lojtari i Interit: 6.5

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online