Ndeshjen e Tiranës e shtyn FSHF-ja, “Selman Stërmasi” duhet për kombëtaret

0

Sfida mes Tiranës e Apolonisë ishte në plan për këtë të shtunë, por nuk do të luhet në ditën e caktuar, sepse është shtyrë për të mërkurën. Fillimisht u mendua se Tirana e kishte kërkuar shtyrjen për shkak të mungesës së lojtarëve të grumbulluar me kombëtaret, por vetë klubi Tirana ka sqaruar gjithçka.

Është Federata Shqiptare e Futbollit ajo që ka vendosur shtyrjen e ndeshjes, për shkak se “Selman Stërmasi”, si zakonisht, do të përdoret pa asnjë planifikim, duke e shfrytëzuar në mënyrë të tejskajshme, në një kohë që në Elbasan Arena luhet një ndeshje në muaj, në rastin më të mirë, dhe nuk stërvitet askush.

Të premten në stadiumin e vetëm në kryeqytet do të luhet Shqipëri U21 – Sllovaki U21 (17:20), ndërsa më pas do të stërvitet edhe Norvegjia, që të hënën do të luajë miqësoren ndaj Shqipërisë në Elbasan (19:00).

Për Tiranën është një problem i madh, sepse të mërkurën do të ndeshet me Apoloninë dhe sipas kalendarit të shtunën do të ndeshet me Bylisin, por natyrisht sfida mund të shtyhet për të dielën ose të hënën.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.