Ndalet Kastrioti dhe afrohet Egnatia. Bylisi shqetësimi i vetëm për Tiranën

0

Ndërsa Tirana fitoi 6-0 në Peqin dhe vazhdon marshimin, pas saj vetëm Bylisi reziston. Skuadra ballshiote fitoi sot 2-1 ndaj Ilirisë, me dy gola që në 23 minutat e para, duke u ngjitur në kuotën e 10 pikëve, 2 më pak se bardbelutë, që janë me pikë të plota.

Pas Bylisit spikatin fitoren e Tomorit dhe Apolonisë, përkatësisht në Kuçovë e Cërrik, shenjë se në Kategorinë e Parë fitohet edhe jashtë fushe, nëse ke cilësi, edhe pse zakonisht skuadrat tona e mendojnë të pamundur suksesin në transfertë, për shumë arsye.

Në grupin A Tërbuni ka ndalur te barazimi Kastriotin kryesues, që ka lëshuar pikët e para në sezonin e ri, duke lënë vetëm Tiranën me pikë të plota, në të dy grupet. Marku shënoi shumë shpejt për Kastriotin dhe u duk se do të ishte fitorja e radhës, por golit të “ish”-it iu përgjigj Taku, në minutën e 36-të, dhe më pas nuk pati gola.
Ndërkaq, Egnatia ka fituar 2-0 ndaj Dinamos në Pezë-Helmës dhe ka bërë goditjen e madhe, sepse tashmë skuadra nga Rrogozhina është e dyta, tre pikë poshtë Kastriotit.

 

KATEGORIA E PARË, 14 tetor 2017 – Java: 4

KAT.PARE A

Besëlidhja 0 – 0 Burreli

 Korabi 1 – 1 Vllaznia B

Shënues: Peçi 1’ / Markolaj 78′

Dinamo 0 – 2 Egnatia

Shënues: Agbodike 55′, Baholli 90′

Tërbuni 1 – 1 Kastrioti

Shënues: Taku 36′ / Marku 18′

 

KAT. PARE B

Shkumbini 0 – 6 Tirana (14:00)

Shënues: Doka 30’, Ngo’o 40’, Hoxhallari 54′, Sentamu 57′, Daja 60′, Karabeci 90’+2 pen.

Turbina 0 – 2 Tomori

Shënues: Sharavolli 68′, Onu 90’+4

Naftetari 0 – 2 Apolonia

Shënues: Mihana 29′, Hysenshahaj 58′

Bylis 2 – 1 Iliria

Shënues: Murataj 15′, Zisi 23′ / Berberi 27′

Pogradeci   1 – 0 Shënkolli

Shënues: Albi Çekiçi 23′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.