Mungesa e rezultateve ka sjellë kritika, drejtori i “Sportitalia“ e gjen fajtorin te Tare: Nëse merr Sarrin, atëherë…

Lacio nuk po bind me rezultate në këtë fillim të sezonit dhe menjëherë kanë nisur kritikat në drejtim të Sarrit. Shumë tifozë mendojnë se ndoshta ekipi nuk përshtatet me mënyrën e lojës së trajnerit në fjalë. Por drejtori i “Sportitalia” e gjej tjetërkund peshën e fajit. Mikele Krishitielo është shprehur për “TMË“ se përgjegjës për këtë situatë është kryesisht Tare. Megjithëse e vlerëson si drejtor sportiv, Krishitielo ka rezerva për merkaton e bërë nga ish-lojtari shqiptar.

“Dhjetë ditët e fundit kanë nxjerrë në pah vështirësitë dhe mangësitë e Lazios. Faji, në shtator dhe tetor, nuk mund të jetë kurrë vetëm i trajnerëve. Igli Tare, drejtor sportiv i shkëlqyer dhe njohës i futbollit, nëse merr Sarrin ai duhet t’i japë atij një merkato të përshtatshme për lojën e tij, përndryshe është e gjitha e padobishme. Lazari është një futbollist i madh, por ai nuk i ka cilësitë për të luajtur në 4-3-3.

Të gjithë përshtaten, natyrisht, por atëherë le të mos ankohemi nëse loja dhe rezultatet janë të ngadalta në të ardhmen. Marrja e Zakagjit në ditën e fundit, për një trajner që jeton në 4-3-3, do të thotë që tregu i transferimeve po e bën atë në një mënyrë të ndryshme nga mënyra se si trajneri ka krijuar ekipin. Nuk është vetëm problemi i Sarrit”, është shprehur Mikele Krishitielo./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online