“M’u desh t’i tërhiqja veshin“, batuta e trajnerit të Majorkës për Muriqin: I ngjante barku njëso si i imi pas Botërorit

0

Vedat Muriqi është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi shqiptar gjen golin pas disa ndeshjeve pa shënuar, duke i tundur rrjetën Realit të Madridit. Trajneri i Majorkës nuk i ka kursyer batutat në deklaratën për mediat pas përfundimit të ndeshjes. Agirre ka treguar arsyen e mungesës së golave nga ana e Muriqit, e cila ka të bëjë me shtimin e kilogramëve gjatë pushimit për shkak të Kupës së Botës.

“Sot ka qenë mirë. Ka kohë që nuk ka qenë, pas Botërorit nuk ka ardhur mirë. Madje mendoj se e kam parë më pak në formë, diçka i ka dalë në bark dhe i ngjante si (barku) i imi. Më duhej t’i tërhiqja veshin”, ka deklaruar Havier Agirre./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.