Mourinho thyen karantinën/ Tekniku portugez kapet “mat” duke bërë një gjest fisnik, merr mbështetjen e tifozëve

0

Si çdo vend i Europës edhe Anglia ka kushtëzuar lëvizjet e qytetarëve pas pezullimit të çdo aktiviteti me popullësi masive. Në këto ditë karantinimi, sfida më e madhë përpos frenimit të përhapjes së virusit Covid-19, është edhe ndihmesa ndaj shtresave sociale në nevojë. Kufizimi i orareve dhe pezullimi i punës ka shkaktuar, jo vetëm në Angli por në të gjitha vendet, ka rritur nevojën për ushqim te mijra familje.

Në këto kushte, Mourinho nuk e ka mbajtur më vendi në shtëpi duke thyer rregullat e karantinës. Tekniku portugez është shfaqur në rrugët e Londrës me disa trasta të mbushura me ushqime të cilat po i shpërndate te familjet në nevojë përreth lagjes së tij. Vidoet dhe fotot e publikuar nga disa qytetarë të cilët janë mahnitur nga gjesti fisnik i trajnerit. Lajmi është shpërndarë gjithandej, gjë që ka nxitur edhe tifozët e Tottenham dhe jo vetëm të ndjekin të njejtin shembull si Mourinho./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.