Milani europian, Gatuzo zgjedh 27 lojtarë

0

Milani ka publikuar listën e përpiluar nga trajneri Rino Gatuzo për fazën me eliminim direkt në Europa League. Janë 21 lojtarë nga lista A, si dhe 6 lojtarë në listën B, me lojtarë Under-21, nga sektori i të rinjve. Nuk ka surpriza, Gatuzo nuk ka lënë jashtë ndonjë emër të njohur, ndërsa ka përfshirë në listë edhe mbrojtësin Gustavo Gomez, i cili ishte pranë transferimit te Boka Zhuniors.

LISTA A

1. Abate (20); 2. André Silva (9); 3. Antoneli (31); 4. Bilia (21); 5. Bonaventura (5); 6. Bonuçi (19); 7. Borini (11); 8. Zapata (17); 9. Çalhanoglu (10); 10. Konti (12) 11. Donaruma A. (90); 12. Gomez (15); 13. Hoze Mauri (4); 14. Kaliniç (7) 15. Kesie (79) 16. Montolivo (18) 17. Musakio (22); 18. Rodrigez (68); 19. Romanjoli (13); 20. Storari (30); 21. Suso (8).

Lista B

Kalabria 2; Kutrone 63; Donaruma G. 99: Gabia 46; Guarnone 75; Lokateli 73.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.