Mesfushori debuton me Anglinë, gjyshi fiton 20 mijë euro bast

0

Është një titullarët e Bornmuthit, por ajo që ka bërë dje është më e madhe se sa të jesh titullar në Premier League. Debutimi i tij me Anglinë mund të dukej thjesht si diçka normale, por jo për gjyshin e tij, që kur i riu ishte vetëm 18 vjeç, do të vendoste një bast të çuditshëm: nipi im do të debutojë me Anglinë përpara se të mbushë 25 vjeç.

Dhe, momenti fantastik ka ardhur dje, kur në minutën e 71-të të ndeshjes, gjyshi i futbollistit të Bornmuthit, ka marrë vendin e Lingardit, duke zbritur në fushë me fanellën e Anglisë. Plot 19 800 euro të fituara, pasi kishte vendosur 600 euro vite më parë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.