Mes gjykatës e fushës, Robinjo shkon në Turqi

0

Edhe një yll, ose më saktë një ish-yll i futbollit, shkon në Superligën turke. Sulmuesi i njohur brazilian Robinjo ka arritur marrëveshjen me klubin turk Sivaspor, që ka zyrtarizuar në faqen e vet zyrtare: “Sulmuesi brazilian Robinjo, i cili është prej kohësh në bisedime me klubin, ka arritur një marrëveshje dhe të martën do të vijë në Sivas. Pas negociatave finale, ai do të firmosë me ne”.

Sivaspor është i teti në renditje dhe po shkëlqen, ndaj tashmë afron një lojtar me emër, për të shtuar edhe më shumë entuziazmin mes tifozëve.

33-vjeçari është dënuar me 9 vite burg nga një gjykatë në Milano, pasi akuzohet se ka marrë pjesë në një sulm seksual ndaj një shqiptareje në janar 2013 në Milano, por natyrisht dënimi nuk hyn në fuqi, për shkak se Robinjo ka apeluar dhe çështja do të zvarritet pa fund.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.