Merr notën më të lartë, Muriqi shpallet më i miri në La Liga pasi i shënoi Barcelonës

Vedat Muriqi po konfirmon formën e tij mjaft të mirë edhe në këtë sezon të ri. Sulmuesi shqiptar shkëlqeu në fushë kundër Barcelonës pak ditë më parë. Lojtari nga Prizreni shënoi gol dhe dha asist në barazimin 2-2 me katalanasit, duke siguruar një vend në formacionin e javës në Spanjë.

“Sofascore” ka publikuar 11-shen më të mirë të javës në La Liga, ku jë majën e sulmit shihet pikërisht emri i Muriqit. Lojtari i Majorkës është vlerësuar me notën 8.6, e cila është më e larta nga të gjithë futbollistët që plotësojnë formacionin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online