“Më bëj një nder, shko te Kristiano Ronaldo se është i v.dekur”! Mourinho tregon humbjen e vetme në karrierë që nxori lot: Fshiva lotët dhe shkova

Jose Mourinho, ish-trajneri i Realit, ka folur pas shumë vitesh për humbjen e tij më të dhimbshme. Në të njëjtën kohë, kjo ishte humbja më e dhimbshme për Cristiano Ronaldon, i cili në atë kohë kishte veshur fanellën e Madridit. Në vitin 2012, bota priste El Clasico në finalen e Champions League. Megjithatë, në gjysmëfinale, Chelsea dhe Bayern kishin mendim tjetër. Ekipi anglez e eliminoi Barcelonën në gjysmëfinale me fitoren 1-0 në ndeshjen e parë dhe barazimin 2-2 në ndeshjen e dytë. Dramë shumë më e madhe u pa në ndeshjen e dyfishtë mes Bayernit dhe Realit.

Në minutën e 90-të, Gomez i solli fitoren Bayernit në ndeshjen e parë të fituar 2-1 të luajtur në Mynih. Pasoi një revansh, në të cilin Ronaldo i dha Real Madridit një avantazh të madh në minutat e 6-të dhe të 14-të. Megjithatë, Arjen Robben ua riktheu shpresën bavarezëve në minutën e 27-të.

Duke qenë se nuk pati gola deri në fund të ndeshjes, u ekzekutuan penallti. Ronaldo humbi një penallti, më pas Kaka dhe Bastian Schëeinsteiger në serinë e pestë i solli Bayernit kalimin më tej. Duke parë atë ndeshje, Mourinho tha se ishte hera e parë që ai qau. “Kam qarë pas humbjes kundër Bayernit kur u ktheva në shtëpi, ishte e vetmja herë që e bëra këtë”, tha Mourinho për “Prime Vide”.

Por ky nuk ishte momenti i vetëm i pazakontë i mbrëmjes. Së shpejti ai mori një telefonatë nga Jorge Mendeš, menaxheri i Cristiano Ronaldos. “Më vonë mora një telefonatë nga Jorge Mendes: “Më bëj një nder: “Shko te Cristiano sepse është i v.dekur”. I thashë: “Edhe unë kam vde.kur”, tha Mourinho dhe më pas shtoi: “Por e bëra, u bëra gati, pa lot dhe shkova te Kristiano. Të dy ishim të shkatërruar”, ka shpjeguar Mourinho. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/