“Mbape është më mirë se Ronaldo dhe Mesi”! Berbatov nuk ka dyshime, gjen trashëgimtarë e yjeve të futbollit

0

Dimitar Berbatov, një emër i njohur për futbollin pasi ka mbajtur fanella me peshë gjatë karrierës së tij si futbollist, ka dhënë mendimin sa i përket formës aktuale të futbollistëve. Asnjë dyshim i vetëm kur flitet për lojtarin më të mirë të momentit: “Kilian Mbape”.

“Mbape është numri një për momentin dhe e shoh përpara Mesit dhe Ronaldos. Do të varet prej tij dhe Haland për të marrë trashëgiminë e portugezit dhe argjentinasit. Nuk do të nënvlerësoja as Bruno Fernandes që mund të jetë kandidat për Topin e Artë në vitin e ardhshëm duke parë performancën e lartë me Manchester United”, tha Berbatov. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.