“Masakër për Shën Valentin”, Liverpuli cirk në Portugali

0

“The Reds” e Jurgen Klopit shëtisin në Oporto dhe hipotekojnë kualifikimin falë fitores 5-0. Trigolësh për Sadio Mane

Pas Mançester Sitit duket se Liverpuli do të jetë skuadra e radhës nga Premier Liga që siguron një vend në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. “The Reds” të Jurgen Klopit kanë hipotekuar kualifikimin që në Portugali falë fitores 5-0 përballë Portos, duke bërë edhe më mirë se yjet e Guardiolës.

Portugezët kanë provuar të vënë në vështirësi Liverpulin në 15 minutat e para dhe më pas janë dorëzuar pa kushte përballë klasit të treshes së sulmit Mane-Firmino-Salah, të gjithë në tabelën e golashënuesve.

Mane dy herë, nga një gol në secilën pjesë, Salah dhe Firmino kanë vulosur fitoren e thjeshtë të Liverpulit dhe me shumë gjasa e kanë bërë të pavlefshme dhe takimin e kthimit në “Anfield”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.