Manaj nuk mjafton, Sllovakia na përmbys në fund

Shqipëria U21 ka pësuar një humbje të hidhur 3-2 ndaj Sllovakisë U21, në një ndeshje kualifikuese për Euro U21.

Te dyja skuadrat kishin nga 6 pikë në renditje, ndaj sot luhej një betejë, ku barazimi nuk i vlente asnjërës palë, në garën për vendin e dytë.

Pjesa e parë pa kuqezinjtë në avantazh, me një gol të shënuar nga Rej Manaj, i cili nuk gaboi i vetëm me portierin në minutën e 45-të, shërbyer nga Ceka.

Sapo nisi pjesa e dytë, Spalek në minutën e 48-të gjeti barazimin për sllovakët. Megjithatë, menjëherë Manaj na riktheu në avantazh, duke shënuar në minutën e 52-të.

Megjithatë, sllovakët arritën të barazojnë në minutën e 89-të dhe shënuan golin e avantazhit në minutën e 89-të.