“Mami, humba Hummels në Këln”! Harruan mbrojtësin pas ndeshjes dhe ikën, skena e vitit ndodhi me Dortmundin

0

Një situatë vërtet komike ka ndodhur me Dortmundin në këtë sezon të Bundesligës. “Mami, humba Hummels në Këln”. Ky po cilësohet si titulli i një filmi të ri në Gjermani, por që është i frymëzuar nga historia e vërtetë.

Në ndeshjen e 20 marsit kundër Këlnit që u barazua në shifrat 2-2, ekipi i Dortmundit kishte harruar mbrojtësin në stadium dhe u larguan menjëherë për në shtëpi. Mungesën e lojtarit nuk e vure re askush në autobuzin e ekipit.

Kështu Hummels është detyruar që të kthehet i vetëm me makinë. “Fotografi perfektë e Bundesligës së mjerë që ka zhvilluar Dortmundi”, shkruajnë në Gjermani pasi është treguar episodi i veçantë në media. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.