Lojtari i vitit në Premier League, De Bryune ishte i mahnitshëm

0

Kevin De Bruyne ishte magjik në sezonin 2019-2020 edhe pse skuadra ku ai luan, Mançester Siti nuk arriti të fitonte asnjë trofe këtë sezon. Në ndeshjen ndaj Lionit, lojtari nga Belgjika ishte më i miri në fushë, duke shënuar dhe një gol (golin e 1-1), por pamundur të ndihmonte skuadrën, që nuk ishte në nivelin e tij.

Në Premier Ligë, Kevin ishte fantastik, duke shënuar 16 gola dhe dhuruar 2o asiste, ku dhe barazoi rekordin e legjendës së Arsenalit, Henry për numër të barabartë asistesh.

Pas këtyre performancave të shkëlqyera, mesfushori ditën e sotme është shpërblyer me çmimin “Lojtari i vitit i Premier Ligës”, duke thyer një rekord në klubin, teksa u bë lojtari i parë në historinë e Mançester Sitit që fiton këtë trofe. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.